Hellas et Roma

Prezentacja działań Stowarzyszenia

Stowarzyszenie Na Rzecz Popularyzacji Kultury Antycznej "Hellas et Roma" jest organizacją skupiającą pasjonatów historii starożytnej. Dzięki zastosowaniu rekonstrukcji historycznej opartej o najnowszy stan badań, możliwe staje się doświadczanie antyku wszystkimi zmysłami, do tej pory w poznanie historii niezaangażowanymi. W ramach działalności Stowarzyszenie realizuje ponad 20 projektów, które ukazują przekrój tematów związanych z życiem codziennym czasów starożytnej Grecji oraz Rzymu. Chcesz przekonać się jak smakowały potrawy świata antycznego, a może wziąć udział w rozgrywkach gier planszowych przy dźwiękach antycznej muzyki? Począwszy od kuchni rzymskiej, przez rekonstrukcję antycznej ceramiki, a na odtwarzaniu obuwia skończywszy, doświadczysz kultury antycznej, której nie znajdziesz w podręcznikach. Członkowie Stowarzyszenia zapraszają do udziału w wydarzeniach, przekonując, że historia może uczyć i bawić.

Dzięki ogólnopolskim projektom "Legionista -Legio XXI RAPAX", "Gladiator", "Hoplitai - Maraton 490 r. p.n.e. - 2011 r. n.e." działalność Stowarzyszenia charakteryzuje się dużym dynamizmem i rozmachem.

Podczas festiwalu odbędzie się pokaz musztry legionu rzymskiego, prezentacja uzbrojenia legionisty, hoplity oraz gladiatorów. Będzie to też okazja do zapoznania się z ubiorem cywilnym, który będą prezentować rzymskie kobiety oraz z wybranymi eksponatami dotyczącymi życia codziennego (lampki oliwne, materiały piśmiennicze, gry planszowe i wiele innych).


www.hellasetroma.pl

Mała Scena "Chatki Żaka"
12.12.2010, godz. 15.00, wstęp wolny
Skrót artykułu: 

Stowarzyszenie Na Rzecz Popularyzacji Kultury Antycznej "Hellas et Roma" jest organizacją skupiającą pasjonatów historii starożytnej. Dzięki zastosowaniu rekonstrukcji historycznej opartej o najnowszy stan badań, możliwe staje się doświadczanie antyku wszystkimi zmysłami, do tej pory w poznanie historii niezaangażowanymi. W ramach działalności Stowarzyszenie realizuje ponad 20 projektów, które ukazują przekrój tematów związanych z życiem codziennym czasów starożytnej Grecji oraz Rzymu.

Dodaj komentarz!