Grażyna Auguścik & Urszula Dudziak

"To i hola"

Różnią się wyglądem, temperamentem, zainteresowaniami. Łączy je miłość do jazzu i do wszystkiego, co polskie. Osoby bliskie Urszuli Dudziak i Grażynie Auguścik, mówiąc o artystkach, kreślą obrazy Ognia i wody, czerwieni i błękitu. Z tych przeciwieństwi tesknoty za Polską - obydwie Panie na stałe mieszka ją USA - wyrosła unikalna płyta "To i hola". Jazz na ludowo jest tu przystępny. Popularna melodia kukułeczki czy Mazurek F-dur Chopina, rozbrzmiewać mogą zarówno "na salonach" jak i podczas wiejskiej zabawy.

Muzyczny pejzaż Polski malowany na krążku "To i hola" wyrósł z noatalgii i poczucia oddalenia. Płyta nie jest jednak nudna ani monotonna. Ckliwe, tęskne nuty już po chwili dynamizują się w swojskiej siarczystości, w pędzących, w pędzących, rytmicznych frazach. Polacy zawsze "cudze chwalili, swego nie znając". Dziś nowomodnie zachwycamy się "bałkańszczyzną". Zapominamy, że rodzimy oberek czy mazurek jest równie energetyczny, ba, nawet silniej dotyka serca, bo przecież nasz - polski z dziada pradziada. Urszula i Grażyna oddają w ręce słuchaczy produkt najwyższej klasy. Z przyjemnością mogę powiedzieć "dobre, bo polskie".

Dystrybucja:
Beata Igielska
Dom Wysyłkowy Selles
Ul. Gen. Okulickiego 21
05 - 500 Piaseczno
http://www.selles.pl
Skrót artykułu: Różnią się wyglądem, temperamentem, zainteresowaniami. Łączy je miłość do jazzu i do wszystkiego, co polskie. Osoby bliskie Urszuli Dudziak i Grażynie Auguścik, mówiąc o artystkach, kreślą obrazy Ognia i wody, czerwieni i błękitu. Z tych przeciwieństwi tesknoty za Polską - obydwie Panie na stałe mieszka ją USA - wyrosła unikalna płyta "To i hola".

Dodaj komentarz!