Dziwny Chór Ence Pence

(Polska)

Wspólne śpiewanie folku w "Chatce Żaka" ma kilkunastoletnią tradycję. Na początku chodziło nam o ideę odtworzenia chóru obrzędowego. Dziwny Chór Ence Pence (tak brzmi pełna nazwa tego "przedsięwzięcia") ma bardzo czytelne przesłanie: chcemy poznawać tradycyjne pieśni rożnych kultur, mieć frajdę ze wspólnego ich śpiewania i dzielić się tą pasją z innymi. Nieważne, co robisz zawodowo, skąd musisz dojechać, a nawet, ja oceniasz swoje muzyczne zdolności; każdy, kto lubi śpiewać - a szczególnie bliska jest mu muzyka a`capella - może do nas dołączyć. Próby odbywają się w "Chatce Żaka" w niedzielę od godz. 18.

Czas płynie i przez chór "przepływają" coraz nowi ludzie. I gdzieś później niosą w świat to nasze śpiewanie. Wiele lat temu skorzystaliśmy po raz pierwszy z zaproszenia na "Singetreffen" - warsztatowe, międzykulturowe spotkanie pod hasłem: muzyczne bogactwo Wschodu i Zachodu". Wzajemne uczenie się, współpraca profesjonalistów i amatorów, spontaniczne wspólne muzykowanie, scena otwarta i wspaniałe przyjaźnie. To dało początek szerszej współpracy z ludźmi innych kultur i języków, zaowocowało wieloma projektami muzycznymi o zasięgu międzynarodowym. Śpiewamy wspólnie z przyjaciółmi z Niemiec, Białorusi, Ukrainy, którzy wielokrotnie przyjeżdżali do Lublina na Festiwal Muzyki Ludowej "Mikołajki Folkowe". Gościmy ich również w tym roku i chcemy znowu trochę razem pośpiewać.Mała Scena w "Chatce Żaka", 13.12.2008, godz. 16.30, wstęp wolny

Skrót artykułu: 

Wspólne śpiewanie folku w "Chatce Żaka" ma kilkunastoletnią tradycję. Na początku chodziło nam o ideę odtworzenia chóru obrzędowego. Dziwny Chór Ence Pence (tak brzmi pełna nazwa tego "przedsięwzięcia") ma bardzo czytelne przesłanie: chcemy poznawać tradycyjne pieśni rożnych kultur, mieć frajdę ze wspólnego ich śpiewania i dzielić się tą pasją z innymi.

Dodaj komentarz!