Dyskografia zespołu Open Folk

  • Kaseta "Give Me Your Hand" - pierwsza, historyczna już kaseta zespołu, jeszcze z udziałem holenderskiego harfisty i dudziarza Berta Veenkampa. Wielość brzmień, subtelność formy, wspaniały wybór utworów (w tym francuskich i niderlandzkich) czynią z tego materiału piękną i misterną mozaikę celtyckich tematów. Ilość sprzedanych egzemplarzy i pozytywnych opinii potwierdza, że było to bez wątpienia wydarzenie na rynku muzyki folk.

  • Kaseta "Tańce szkockie" - jest to program koncertowy, którym Open Folk debiutował jako zespół - w większości utwory ze zbioru Scottish Dances. Nie ma tu wprawdzie brzmień szkockich orkiestr wojskowych, nie ma rozbudowanych aranżacji - jest lekkość, finezja i piękno celtyckich tematów w świetnym wykonaniu muzyków, którzy, nie ograniczeni skromnym instrumentarium (gitary, flet), wydobyli z tej muzyki wszystko, co najlepsze.

  • Kaseta "Bretonstone" - suita oparta na starych tematach bretońskich i francuskich, inspirowana celtyckimi eposami i średniowiecz-nymi poematami rycerskimi, ukazuje stare jak historia ludzkości sfery życia. - wojnę, miłość, tęsknotę... Muzyka zadziwia swoja formą - plastyczną i wielowymiarową; łączy elementy folkowe z klimatami średniowiecza; zaskakuje rockowymi eksplozjami i przestrzeniami New Age. Całość niezwykła, uzupełniona na okładce literackimi komentarzami do poszczególnych utworów.

  • Kaseta "Branle" - Branle to nazwa korowodowego tańca znanego we Francji w XVI wieku, a w Bretonii żywego do dzisiaj. Stare tematy muzyczne, spięte w piękną, czteroczęściową suitę, dzięki folkowemu myśleniu zespołu wyłamują się z konwencji muzyki dawnej. Efekt jest zaskakujący - unikatowy materiał muzyczny będący swego rodzaju muzyką Świata i Czasu.

  • Kaseta "In My Ain Country" - tak charakterystyczna dla Open Folku różnorodność klimatów znajduje tu swe apogeum. Szla-chetne dźwięki harfy usłyszycie po koncercie pasterskich fujarek, nostalgiczne pieśni emigrantów obok orkiestr szkockich dudziarzy. Pełne przepychu i rozmachu spotkanie z celtycką tradycją Szkocji i Irlandii.

Dyskografię i recenzje podajemy za katalogiem firmy FOLKTIME.

Oto jej adres:
02-118 Warszawa
ul. Pruszkowska 6b/14
tel/fax: (0-22) 659-88-07

Dział: 

Dodaj komentarz!