Duet

Karol Szymanowski - Grzegorz Tomaszewski

Powstał na początku 2000 roku i stanowi unikalną próbę połączenia brzmień dwóch rzadko spotykanych instrumentów - wibrafonu, marimby (Szymanowski) i cytr (Tomaszewski). Muzycy znają się od 1996 roku, razem grali w folkowym zespole White Garden. Na ich repertuar składają się kompozycje własne oraz jazzowe opracowania polskich tematów ludowych. Łatwo wpadające w ucho tematy, wirtuozeria improwizacyjna, oryginalne brzmienie, to niewątpliwie duże zalety tego duetu.

Karol Szymanowski jest wynalazcą oryginalnej sześciopałkowej techniki gry na wibrafonie, którą stosuje od 1979 roku. Penetrując różne nurty muzyczne - od jazzu do klasyki - współpracował z wieloma zespołami (Osjan, Stare Dobre Małżeństwo, Raz, Dwa, Trzy, White Garden), z którymi nagrał kilka płyt.

Grzegorz Tomaszewski od 1982 roku gra na cytrach. Obszarem jego zainteresowania jest przede wszystkim muzyka folkowa oraz szeroko rozumiana muzyka ilustracyjna. Jako solista zespołów White Garden oraz Ojdana dał w latach 1993 - 2000 kilkaset koncertów w kraju i za granicą.

Dystrybucja:
Grzegorz Tomaszewski
Ul. Kościuszki 70 A
62-100 Wągrowiec
tel. 067/26668 54 -12
e-mail: impresje@pro.onet.pl
Skrót artykułu: Powstał na początku 2000 roku i stanowi unikalną próbę połączenia brzmień dwóch rzadko spotykanych instrumentów - wibrafonu, marimby (Szymanowski) i cytr (Tomaszewski). Muzycy znają się od 1996 roku, razem grali w folkowym zespole White Garden. Na ich repertuar składają się kompozycje własne oraz jazzowe opracowania polskich tematów ludowych. Łatwo wpadające w ucho tematy, wirtuozeria improwizacyjna, oryginalne brzmienie, to niewątpliwie duże zalety tego duetu.

Dodaj komentarz!