Dikanda „Usztijo”

2004, CD tylkomuzyka.pl TCD 006

Niedawno ukazała się trzecia płyta zespołu nagrana już bez Violiny Janiszewskiej, która odeszła ze składu na początku tego roku. Spójna muzycznie, dobra brzmieniowo, dynamiczna, znakomicie nagrana w Studiu „DR” w Wiśle. Zachrypnięty, niczym głos starej Cyganki, wokal Anny Witczak nadaje płycie patyny autentyczności. Wokalistce towarzyszą starzy „dikandowcy”: Daniel Kaczmarczyk na bębnach, Piotr Rejdak na gitarze, Grzegorz Kolbrecki na kontrabasie i Katarzyna Dziubak – charakterystyczna skrzypaczka, która wraz z Anną Witczak decyduje o charyzmie grupy.

Na krążku znajdziemy część utworów tradycyjnych, inne autorstwa zespołu osnute na muzyce ludowej z całego świata. Głównie jednak spotykają się tu wątki orientalne (jak w tytułowym „Usztijo”), bałkańskie, cygańskie – będące podstawowym składnikiem tego koktajlu, węgierskie, a nawet hiszpańskie („A ma...”). Po zagranicznych wojażach grupa postanowiła też nawiązać do brzmień Dalekiego Wschodu („Kin-chim”). Elementy są dokładnie wymieszane i tworzą trochę knajpianą, trochę festynową papkę, co prawda najwyższych lotów. Na krążku znalazło się nawet stylowe, ale oklepane „Ederlezi”. Nagrania dla początkujących folkowców i fanów zespołu.


TOC
Skrót artykułu: 


Niedawno ukazała się trzecia płyta zespołu nagrana już bez Violiny Janiszewskiej, która odeszła ze składu na początku tego roku. Spójna muzycznie, dobra brzmieniowo, dynamiczna, znakomicie nagrana w Studiu „DR” w Wiśle.
Miejsca sprzedaży

Dział: 

Dodaj komentarz!