Connor i przyjaciele

23 lutego w gdyńskim pubie "Donegal", po ponad dwóch latach scenicznej nieobecności, pojawił się z koncertem zespół Connor - swego czasu popularna kapela z nurtu muzyki celtyckiej. O ile kiedyś wśród inspiracji tej grupy dominowała muzyka irlandzka, teraz doszło sporo muzyki bretońskiej, podbarwionej jazzem. Wspólne granie często staje się dla muzyków początkiem instrumentalnych improwizacji na bazie celtyckich brzmień.

Jako że muzycy nie mają obecnie zbyt wiele czasu na próby, sami wolą, by mówić o nich jako o "projekcie", nie "zespole". Nowością w składzie jest basista, który świetnie wpisuje się w brzmienie grupy. Jak przystało na koncert "Connor i Przyjaciele", nie zabrakło na nim gości. Na gitarze zagrał Bartosz Wolk-Karczewski z grup Johnny Roger oraz Timur i Jego Drużyna, a na tureckiej lutni (oud) Michał Juszkiewicz ze Starej Lipy. Były i starsze, i nowsze utwory, co sugeruje, że na kolejny koncert Connorów być może nie trzeba będzie czekać aż dwa lata.

Skrót artykułu: 

23 lutego w gdyńskim pubie "Donegal", po ponad dwóch latach scenicznej nieobecności, pojawił się z koncertem zespół Connor - swego czasu popularna kapela z nurtu muzyki celtyckiej. O ile kiedyś wśród inspiracji tej grupy dominowała muzyka irlandzka, teraz doszło sporo muzyki bretońskiej, podbarwionej jazzem.

Dział: 

Dodaj komentarz!