Chudoba

„Live!”

Chudoba, "Live!"

BumBadaBum 2014

Chudoba to jeden z najstarszych zespołów folkowych w kraju. Powstał we Wrocławiu w 1993 roku a na początku 2014 w Synagodze Pod Białym Bocianem świętował dwudzieste urodziny. Przez ten czas z różnym natężeniem był obecny na folkowym rynku. Jubileuszowi towarzyszyła płyta koncertowa będąca zapisem występu w Radiu Gdańsk w 2012 roku. Od wydania pierwszego albumu skład kapeli prawie się nie zmienił. Jest perkusista i spiritus movens obchodów dwudziestolecia Janusz Wawrzała, jest śpiewająca z charakterystyczną manierą Katarzyna Ryszewska i jej mąż Jacek Ryszewski - gitarzysta. Jest i druga wokalistka Sylwia Świcłocka - Karwot oraz multiinstrumentalista Robert Ruszczak i skrzypaczka Małgorzata Otrocka. To stary trzon grupy, do którego dołączył kontrabasista Mirosław Mały i gościnnie Krzysztof Łabaz na gitarze basowej.

Na koncercie w Radiu Gdańsk zagrali tradycyjne pieśni cygańskie, żydowskie, rosyjskie no i oczywiście polskie. Niektóre nowe, inne już znane z lat i płyt poprzednich. Były takie przeboje, jak "Holub", "Hola byśki, hola" , "Żulik",  "Muzyce weselnej". Wszystkie utwory w akustycznych aranżacjach  typowych dla Chudoby. Płyta doskonale brzmi, co jest zasługą i studia i zespołu, który zagrał bardzo dynamicznie. Niewielkie potknięcia typowe, z kolei, dla nagrań live nie rażą. Materiał na CD jest podsumowaniem dotychczasowych działań, dobrze znanego repertuaru i brzmienia. Czekamy na zapowiadaną nową odsłonę Chudoby.

TOC

Skrót artykułu: 

Chudoba to jeden z najstarszych zespołów folkowych w kraju. Powstał we Wrocławiu w 1993 roku a na początku 2014 w Synagodze Pod Białym Bocianem świętował dwudzieste urodziny. Przez ten czas z różnym natężeniem był obecny na folkowym rynku. Jubileuszowi towarzyszyła płyta koncertowa będąca zapisem występu w Radiu Gdańsk w 2012 roku.

Autor: 
Dział: 

Dodaj komentarz!