Celtowie pod górami

Dni Kultury Celtyckiej (tym razem połączone z Dniami Europy) 28 i 29 maja po raz szósty odbyły się w Bielsku-Białej. Dni obejmowały kilka imprez w różnych częściach miasta. Jak co roku, pierwszego dnia wieczorem koncerty rozpoczęły w Kamienicy (czyli południowo-zachodniej części miasta) - była to głównie muzyka celtycka, ale pojawiły się też melodie z północnej Hiszpanii - Galicji, Asturii i Kantabrii. Wystąpił polski The Reelium, słowacki Keltieg oraz reprezentant Zielonej Wyspy Eoghan O'Reilly z czeskim zespołem The Bottlewash Band. Pomiędzy nimi tańce celtyckie zaprezentowały grupy Avalon ze Słowacji i Demairt z Czech. Drugiego dnia, na centralnym miejskim Placu Chrobrego, odbył się koncert finałowy, którego gwiazdą była Katka Garcia (ta zachwyciła zwłaszcza wykonaną a capella galicyjską pieśnią ""Canta Minha"") z zespołem Dun an Doras.

Jedynym mankamentem, który warto w przyszłości naprawić, były zbyt długie przerwy między kawałkami, przez co publiczność, rozgrzana przy jednych, musiała się rozgrzewać od nowa przy następnych. Niestety, nie dopisała też sama publiczność, składająca się w znacznej mierze z innych wykonawców, czy to będących już po swoim występie, czy to dopiero na niego czekających. Przykre, że tak ciekawa impreza nie zdołała przyciągnąć uwagi mieszkańców niemałego, bądź co bądź, miasta, mającego w dodatku ambicje odgrywania roli nieformalnej stolicy regionu.

Skrót artykułu: 

Dni Kultury Celtyckiej (tym razem połączone z Dniami Europy) 28 i 29 maja po raz szósty odbyły się w Bielsku-Białej. Dni obejmowały kilka imprez w różnych częściach miasta. Jak co roku, pierwszego dnia wieczorem koncerty rozpoczęły w Kamienicy (czyli południowo-zachodniej części miasta) - była to głównie muzyka celtycka, ale pojawiły się też melodie z północnej Hiszpanii - Galicji, Asturii i Kantabrii.

Dział: 

Dodaj komentarz!