Black Messiah

"First War of the World"

2009, CD AFM Records 2362

Wątek sporu Wanów i Azów, obok innych zaczerpniętych z mitologii skandynawskiej, jest bardzo często poruszany w muzyce metalowej. "First War of the World" drugi krążek niemieckiego zespołu Black Messiah traktuje ten motyw niezwykle poważnie, co można zauważyć już po trzyminutowym prologu. Narrator, niczym średniowieczny kronikarz, hipnotycznym głosem opisuje zbliżające się starcie dwóch potężnych przeciwników, którego przebieg przedstawiają kolejne utwory. Pogańskie brzmienia i symfoniczne rozwiązania doskonale uzupełniają tę krwawą historię zaś ciężkie, surowe blackmetalowe riffy dodają energicznej muzyce powagi i surowości. Melodyjne solowe wstawki skrzypiec i kontrastujące z nimi brzmienia ostrych gitar idealnie odzwierciedlają charakter opowiadanego mitu. Nie brak tu również spokojnych, melancholijnych fragmentów, które brzmią jak starodawne pieśni bardów, opiewające losy bohaterów.

Baśniowy klimat jest konsekwentnie podsycany kolejnymi deklamacjami narratora, dialogami i odgłosami bitwy, które komponują się w fantastyczną całość i momentami przyprawiają słuchacza o dreszcze.

"First War of the World" to intrygująca opowieść, obok której nie można przejść obojętnie...Skrót artykułu: 

2009, CD AFM Records 2362

Wątek sporu Wanów i Azów, obok innych zaczerpniętych z mitologii skandynawskiej, jest bardzo często poruszany w muzyce metalowej. "First War of the World" drugi krążek niemieckiego zespołu Black Messiah traktuje ten motyw niezwykle poważnie, co można zauważyć już po trzyminutowym prologu. Narrator, niczym średniowieczny kronikarz, hipnotycznym głosem opisuje zbliżające się starcie dwóch potężnych przeciwników, którego przebieg przedstawiają kolejne utwory.

Autor: 
Dział: 

Dodaj komentarz!