Antek Kania

oraz polskie instrumenta jako Syrbacy

Ewenement wydawniczy - płyta w formie książeczki z minialbumem o instrumentach folkowych "Wynalazki, znaleziska oraz Syrbaków patenta na folkowe instrumenta", czyli opis instrumentów z kolekcji Antoniego Kani (też po angielsku).

Krążek zawiera muzykę wyjątkową. Jej wykonawcy tworzą nowe (i odtwarzają stare) instrumenty; są jedynym zespołem na świecie grającym na łuku elektrycznym, skrzypcach patefonowych, pompce, pierdzielu... Antoni Kania to jeden z prekursorów polskiego folku, założyciel pierwszego polskiego zespołu folkowego Syrbacy i kustosz Galerii Instrumentów Folkowych w Grodzisku Mazowieckim. Mimo iż Syrbacy istnieją od 30 lat, prezentowana płyta jest ich pierwszym wydawnictwem.Dystrybucja: Muzyczna Galeria Folkowa; tel.: (0-22) 621 63 67, 0501 061 733; jani@folk.pl; www.folk.pl
Skrót artykułu: Ewenement wydawniczy - płyta w formie książeczki z minialbumem o instrumentach folkowych "Wynalazki, znaleziska oraz Syrbaków patenta na folkowe instrumenta", czyli opis instrumentów z kolekcji Antoniego Kani (też po angielsku).

Autor: 

Dodaj komentarz!